Czytamy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego

Nasza szkoła chętnie wspiera akcje, które propagują ojczysty język wśród młodzieży, więc oczywistym jest, że ogólnopolskie czytanie lektury nie mogło odbyć się bez nas. Dnia 13.09.2017 stanęliśmy naprzeciw pechowej liczbie i klasa IIIb pod opieką polonistki p. Katarzyny Felińskiej przygotowała nietypową lekcję polskiego dla pozostałych klas maturalnych. 

Tegoroczną lekturą wybraną do wspólnego czytania było „Wesele” autorstwa czwartego wieszcza Polski – Stanisława Wyspiańskiego. Wydarzenie rozpoczęto od krótkiego wstępu na temat akcji narodowego czytania, a następnie przybliżono biografię pisarza. Uczniowie klasy matematycznej nie pominęli żadnego ważnego aspektu owej lektury, począwszy od genezy i treści, kończąc na cytatach a nawet ekranizacji w reżyserii Andrzeja Wajdy. Zadbano również o atmosferę, którą ocieplała dekoracja w postaci kolorowych kwiatów oraz barwne, ludowe stroje występujących uczniów. Po słowach wstępu przyszedł czas na najważniejszy etap spotkania – na czytanie! Uczniowie mogli skorzystać z koszyka wypełnionego książkami Wyspiańskiego, jednak wielu miało lektury już ze sobą. Chętni z każdej klasy wychodzili na środek, aby przeczytać wybrany przez siebie fragment.
Zwieńczeniem wydarzenia była słodka pamiątka w postaci cukierka z przyczepionym do niego cytatem z książki. Po tak ciekawie zorganizowanej lekcji lektura „Wesele” na maturze uczniów naszej szkoły już nie zaskoczy.

JJ 3B

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Władysława Broniewskiego
ul. Kościuszki 28
78-300 Świdwin

E-mail (administrator)

admin@zspswidwin.pl

E-mail (redakcja)

news@zspswidwin.pl

JoomBall - Cookies

© 2016 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Broniewskiego w Świdwinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.