Wirtualny spacer

Wirtualny spacer

Biblioteka-lektury

Klasa I

  1. Biblia (fragm.)
  2. Parandowski J., Mitologia (narodziny świata, bogowie, Prometeusz, Syzyf, Edyp, Orfeusz i Eurydyka, Apollo i Marsjasz, wojna trojańska)
  3. Camus A., Dżuma
  4. Sofokles, Król Edyp
  5. Homer, Iliada i Odyseja
  6. Horacy – wybór pieśni
  7. Bogurodzica
  8. Dzieje Tristana i Izoldy (fragm.)
  9. Pieśń o Rolandzie (fragm.)
  10. Kwiatki św. Franciszka (fragm..)
  11. Dante Alighieri, Boska Komedia (fragm.)
  12. Boccaccio G., Dekameron (wybrane nowele)
  13. Kochanowski J. – fraszki, pieśni, treny (wybór)
  14. Skarga P., Kazania sejmowe (fragm..)
  15. Frycz – Modrzewski A., O poprawie Rzeczpospolitej
  16. Szekspir W., Makbet
  17. Sęp – Szarzyński M. – wybór wierszy
  18. Morsztyn J.A. – wybór wierszy
  19. Naborowski D. – wybór wierszy
  20. Potocki W. – wybór wierszy
  21. Pasek J. Ch., Pamiętniki (fragm..)
  22. Krasicki I. – wybór bajek, satyr, pieśni (Święta miłości…)
  23. Staszic S., Przestrogi dla Polski (fragm.)
  24. Kołłątaj H., Mochnacki M. (fragm.)

Klasa II 

  1. Goethe J. W., Cierpienia młodego Wertera
  2. Byron G., Giaur
  3. Mickiewicz A., Ballady i romanse, II cz. Dziadów, IV cz. Dziadów, III cz. Dziadów, Sonety krymskie, Konrad Wallenrod, Pan Tadeusz
  4. Słowacki J., Kordian, wybór wierszy
  5. Krasiński Z., Nie-boska komedia
  6. Norwid C. K. – wybór poezji
  7. Fredro A., Śluby panieńskie
  8. Sienkiewicz H., Szkice węglem
  9. Konopnicka M., Mendel Gdański, Miłosierdzie gminy
  10. Prus B., Kamizelka
  11. Orzeszkowa E., Gloria victis
  12. Prus B., Lalka
  13. Orzeszkowa E., Nad Niemnem t. 1. + t. 3. (fragm. – rozmowy)
  14. Sienkiewicz H., Potop
  15. Dostojewski F., Zbrodnia i kara
  16. Wybór poezji (Przerwa - Tetmajer K., Kasprowicz J., Staff L., poeci przeklęci)
  17. Żeromski S., Ludzie bezdomni, Zmierzch
  18. Reymont W. S., Chłopi t. 1
  19. Wyspiański S., Wesele
  20. Conrad J., Jądro ciemności
  21. Ibsen H., Dzika kaczka
  22. Zapolska G., Moralność Pni Dulskiej

 Klasa III 

  1. Witkiewicz S. I., Szewcy
  2. Orwell G., Folwark zwierzęcy
  3. Różewicz T., Kartoteka
  4. Nałkowska Z., Medaliony
  5. Borowski T., Pożegnanie z Marią (i inne opowiadania)
  6. Herling-Grudziński G., Inny świat
  7. Krall H., Zdążyć przed Panem Bogiem
  8. Szczypiorski A., Początek
  9. Nałkowska Z., Granica
  10. Gombrowicz W., Ferdydurke
  11. Kafka F., Proces
  12. Bułhakow M., Mistrz i Małgorzata
  13. Camus A., Dżuma
  14. Mrożek S., Tango
  15. Schulz B., Sklepy cynamonowe

 

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Władysława Broniewskiego
ul. Kościuszki 28
78-300 Świdwin

E-mail (administrator)

admin@zspswidwin.pl

E-mail (redakcja)

news@zspswidwin.pl

Drukuj

JoomBall - Cookies

© 2016 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Broniewskiego w Świdwinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.